مشکل رابطه

بدون نام

بی خوابی

سلام خسته نباشید.من چهار ماه هست که با پسری که یک سال از خودم بزرگتر هستن وارد رابطه شدم.قبل از اون هم ایشون رو به مدت هشت ماه از نزدیک میشناختم.خانواده ایشون در جریان هستن و من هم به زودی قرار هست که با خانوادم مطرح کنم. مشکلی که وجود داره و واقعا من رو اذیت میکنه اینه که ایشون وقتی مشکلی به وجود میاد، چه من باعثش باشم چه نه، به جای صحبت و حل مشکل ترجیح میده چند روز با من در ارتباط نباشه. بیشتر اوقات موقعی که با خانوادش مشکل پیدا میکنه این اتفاق میوفته که بدون هیچ توضیحی فقط میگه چند روز نیستم و بعد کاملا از دسترس خارج میشه! من این مسئله رو درک میکنم که ادم ها نیاز به فضا دارن ولی اینکه منو در جریان مسئله قرار نمیده و من باید مدتی رو بدون هیچ خبری بگذرونم واقعا اذیتم میکنه. چند بار هم این مسئله رو با خودش در میون گذاشتم. در همون لحظه قبول کرده ولی دفعه بعد باز به همون رویه بوده‌. حتی زمانی که به من میگه قرار هست مدتی نباشه، احساس میکنم به قدری عصبی و متشنجه که ترجیح میدم اون لحظه سکوت کنم! حتی وقتی بر میگرده هم توضیح دقیقی به من نمیده.نمونه‌اش همین امشب.همه چیز اوکی بود ولی بعد از چند دقیقه اومد و گفت ممکنه یه ماه نباشه و وقتی ازش خواستم توضیح بده گفت اصلا الان دلش نمیخواد صحبت کنه. و به قدری اعصابش متشنج بود که حس کردم هر چیزه دیگه ای که بگم باعث میشه اوضاع براش بدتر بشه و فقط تونستم قبول کنم در حالی که خودم هم اینجوری واقعا اذیت میشم...
میخوام بدونم من در مقابل چه عکس‌العملی باید بروز بدم و اینکه اصلا این حرکتش طبیعیه و من باید کنار بیام؟ اگر نه چجوری باید حلش کرد؟ احساس میکنم واقعا رو رابطمون اثر بدی میذاره و باعث میشه من ازش دور بشم به لحاظ حسی..
معذرت میخام که انقدر طولانی شد. امیدوارم بتونید کمکم کنید..
ممنون.

  • جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۵۷( 1 هفته پیش)
  • وضعیت : بسته شده

دکتر مجید محمدپور

سلام ( وقتی مشکلی پیش میاد ترجیح میده چند روز ارتباطش رو قطع کنه).فکر میکنم این مشکلی که میفرمایید در ارتباط با خود شما باشه.اگر خانواده ایشون با دوستی شما و ایشون مخالف باشن این آقا دچار تعارض میشه چون مجبور میشه ببن شما و خانواده یکیو انتخاب کنه و او نمیخاد شما رو کنار بگذاره اما خانواده اش هم براش مهمند.این مساله رو باهاش مطرح کنید.
از طرفی این که یکدفعه ناپدید میشه نوعی بی مسولیتی یا فرار از مسولیت و پاسخگویی محسوب میشه چون الانه این رفتار پسندیده و قابل قبول نیست.چون رفتار قابل قبول پاسخگویی و مشورت و مشارکت و اطلاع رسانی است.حدس میزنم این مشکل در سایر امور روزمره هم برای ایشون باشه.احساس رو کنار بگزارید و صریح و رودر رو ازش سوال کنید.ایشون باید مانند هر مرد یا زن دیگری پاسخگو باشه.اگر الان اینکار رو نکنه بعدها هم پاسخگو نخاهد بود و این مشکل رشد خاهد کرد.

  • شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱( 1 هفته پیش)