18 راز مخفی که مردها به زبان نمی آورند

رازهای پنهان مردها

در این مقاله شما را با 18 راز که مردها دوست دارند در موردشان بدانید آشنا می کنیم.

رازهای پنهان مردها

1- مردها در مورد احساسات صحبت خواهند کرد.

ممکن است برای مردِ شما آسان تر باشد که در مورد احساساتس غیر مستقیم صحبت کند. از او بپرسید که او در طول یک آخر هفته رمانتیک چه کارهایی می کند. یا اولین بار شما را ملاقات کرد راجع به شما فکری می کرد. پاسخ او آشکار خواهد کرد که چه احساسی دارد و شما را نزدیکتر می کند.

2-. مردها “دوست دارم” را با عمل نشان می دهند.

برخی از مردها ترجیح می دهند برای نشان دادن احساسات خود از عمل به جای کلمات استفاده کنند. مردِ شما ممکن است “دوست دارم” با درست کردن یک سری چیزها در ا خانه، تمیز کردن حیاط، و یا حتی بردن سطل زباله بگوید. – هر چیزی که باعث شود جهان شما را به مکانی بهتر تبدیل کند.

3- مردها تعهد را جدی می گیرند.

مردها برای ترس از متعهد بودن شهرت دارند. اما شواهد نشان می دهد مردان ازدواج را جدی می گیرند.ممکن است برای آنها بیشتر طول بکشد تا متعهد شوند، زیرا آنها می خواهند مطمئن شوند که آنها کاملا آماده هستند یا نه. در یک بررسی از مردان متاهل در حال حاضر، نود درصد آنها می گویند که با همان زن دوباره ازدواج خواهند کرد.

4-او واقعا گوش می دهد.

هنگامی که شما در حال گوش دادن به صحبت کسی هستید، شما احتمالا با یک “بله” یا “می فهمم” هر چند لحظه با او هم صدا می شوید. این راه شما برای گفتنِ” گوش می دهم” است. اما برخی از مردها این کار را نمی کنند. فقط به خاطر اینکه یک مرد هیچکچیز نمی گوید به این معنا نیست که او گوش نمی دهد. او ممکن است ترجیح می دهند که بی سر و صدا گوش دهد و در مورد آنچه شما می گویید فکر کند.

5- انجام کارها با هم پیوستگی ایجاد می کند.

مردها از طریق انجام کارها با هم بیشتر از اشتراک گذاشتن افکار یا احساسات ،روابط خود را با شرکایشان قوی می کنند. برای بسیاری از مردها، فعالیت هایی مثل ورزش و رابطه ی جنسی آنها را به شریک زندگی خود نزدیک تر می کند.

6- مردان نیاز به زمان برای خود دارند.

 

در حالی که فعالیتهای مشترک مهم هستند، مردها هم چنین نیاز به زمان برای خود دارند. مرد شما چه از گلف، باغبانی، و یا چه از تمرین کردن در سالن ورزش لذت می برد، او را تشویق کنید به دنبال سرگرمی های خود برود و آن زمان را برای خودتان بگذارید. وقتی هر دو طرف فضای کافی برای پرورش هویت خود داشته باشند، چیزهای بیشتری دارند که به یکدیگر بدهند.

7- مردها از پدران خود یاد می گیرند.

اگر می خواهید بدانید که یک مرد در یک رابطه چگونه عمل می کند، پدرش را بشناسید. آنها با یکدیگر چگونه اند و رفتار و گفتار پدر با شریکش می تواند رفتار و گفتار یک مرد با همسرش را پیش بینی کند.

8- مردان سریع تر از زنان فراموش می کنند.

زنان تمایل دارند تا تجارب منفی را مدت طولانی تری به یاد داشته باشند و ممکن است احساسِ استرس، اضطراب و یا غم و اندوه طولانی تری داشته باشند. در مقابل، کمتر احتمال دارد که مردها بر روی حوادث ناگوار تمرکز کنند و تمایل دارندسریعتر از آنها بگذرند. پس در حالی که شما هنوز هم ممکن است بخواهید راجع به بحث شب گذشته صحبت کنید، مرد شما ممکن است قبلا آن را فراموش کرده باشد.

9- مردها به نشانه های ظریف دقت نمی کنند.

مردها بیشتر احتمال دارد علائم ظریف مانند تن صدا و یا حالات چهره را متوجه نشوند. و به خصوص احتمال دارد غم و اندوه بر روی صورت یک زن را متوجه نشومد. اگر می خواهید مطمئن شوید که مرد شما پیام را می گیرد ، اصل مطلب را بگویید.

10- مردها به قدردانی پاسخ می دهند.

قدردانی کردن از مرد می تواند تفاوت بزرگی در طرز کردار او ایجاد کند. از بین پدر و مادر: مطالعات نشان می دهد که پدران زمانی در مساله ی مراقبت از فرزندان بیشتر درگیر می شوند که همسرانشان ارزش دخالت آنها را درک می کنند و آنها را فردی لایق و شایسته می دانند.

11- مردها در مورد رابطه ی جنسی زیاد فکر می کنند.

خوب، پس شاید این یکی راز نیست. اکثر مردهای زیر سن شصت سال حداقل یک بار در روز به رابطه ی جنسی فکر می کنند، تنها یک چهارم از زنان قابل مقایسه است. و این تمامش نیست. مردان نزدیک به دو برابر زنان در مورد رابطه جنسی خیالبافی می کنند، و توهمات آنها بسیار متنوع تر است. همچنین آنها بیشتر از زنان در مورد رابطه جنسی اتفاقی فکر می کنند. اما تفکر مانند عمل نیست.

12- مردها رابطه ی جنسی را پر معنی می دانند.

این یک افسانه است که اکثر مردها فکر می کنند که رابطه ی جنسی فقط رابطه ی جنسی است. برای بسیاری، رابطه ی جنسی یک عمل بسیار مهم بین دو فرد متعهد است. و درست مثل بسیاری از زنان، مردها صمیمیت جنسی را در یک رابطه متعهد مهم میدانند. یکی از دلایل آن این است که شرکای طولانی مدت بهتر از غریبه ها می دانند که چگونه یکدیگر را خشنود کنند.

13- او دوست دارد که شما رابطه ی جنسی را شروع کنید.

اکثر مردها حس می کنند که همواره آغاز کننده ی رابطه جنسی هستند. اما همچنین آنها دوست دارند دنباله رو باشند و آرزو می کنند که شریک زندگی آنها بیشتر رهبری را به دست بگیرد. از اینکه به مردتان اجازه می دهید که بداند آماده ی رابطه هستید خجالت نکشید. گاهی اوقات شروع کردن رابطه جنسی ممکن است یک سطح بالاتری از رضایت را برای هر دو ی شما ایجاد کند.

14- مردها همیشه برای رابطه جنسی آماده نیستند.

برای بسیاری زنان تعجب آور است که مردها همیشه در خلق و خوی مناسب برای رابطه جنسی نیستند. درست مثل زنان، مردها اغلب استرس مشکلات کاری، خانواده، و پرداخت قبوض را دارند . و استرس سنگ شکن بزرگ میل جنسی است. وقتی که یک مرد می گوید: “امشب نه” به این معنا نیست علاقه اش به شما را از دست داده است. فقط به این معنی است که او در آن لحظه نمیخواهد رابطه جنسی نمی خواهد.

15- مردها خشنود کردن شریک زندگیشان را دوست دارند.

لذت شما برای مرد مهم است. اما او آنچه شما می خواهید را نمی داند مگر اینکه شما به او بگویید. بسیاری از زنان از صحبت کردن در مورد آنچه که دوست دارند و دوست ندارند خجالت می کشند. اگر می توانید واضح به او بگویید جوری که او را خسته نکنید، او گوش می دهد. زیرا او می داند اگر شما احساس خوب داشته باشید او نیز احساس خوبی خواهد داشت.

16- مردها اضطراب عملکرد می گیرند.

اکثر مردها در زمان رابطه ی جنسی اضطراب عملکرد می گیرند، به خصوص هر چه سن آنها بالاتر می رود. ممکن است مرد شما در مورد بدن خود، روش، و استقامت نگران باشد. اگر شما می توانید به او کمک‌کنید تا آرام باشد و بر روی لذت آن لحظه تمرکز کند، رابطه ی جنسی کمتر استرس زا خواهد بود.

17- مردها ممکن است هنگامی که نیازهایشان برآورده نشود منحرف شوند.

اگر یک مرد احساس دوست داشتن و قدردانی در رابطه اش نکند، ممکن است در جاهای دیگر دنبال رضایت بگردد. برای یک مرد ممکن است به معنی غرق شدن در کار باشد.برای یک فرد دیگر ممکن است پیشرفت در ورزش یا بازی های ویدئویی باشد. و برخی از مردان خیانت می کنند. برای جلوگیری از این، شرکا نیاز دارند که با هم برای رفع نیازهای یکدیگر کار کنند.

18- او خودش را به شما سپرده است.

اکثر مردها اگر یک رابطه طولانی مدت به شوری برود متوجه می شود که بسیاری از چیز ها را باید رها کرد – و نه فقط رابطه ی شما، بلکه کل زندگی ای که شما با هم ساخته اید. اگر شما تمایل دارید که ازدواج خود را تقویت کنید ، مرد شما نیز این شانس را دارد.

 دکتر مجید محمد پور روانپزشک در تهران

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

دسته بندی : بیماری های روحی و روانی

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

29 پرسش
Inline Feedbacks
نمایش همه پرسش ها

اگر دختری که قصد از ازدواج باهاش داری و لمس بدنی کامل کنی و اون هیچ عکس العملی نشان ندهد و خیلی طبیعی باشه قبلا رابطه جنسی زیادی داشته؟

سلام. آیا در زندگی زناشویی یا روابط مشابه زن و مرد باید رازهایی برای خودشون داشته باشن؟ منظورم از گذشته ی زوجین نیست. یعنی از 100درصد زندگی که در جریانه درصدی رو از هم پنهان کنن؟ حالا بر فرض برای صلاح یا به بهانه اینکه ممکنه طرف مقابل درک نکنه برای همین اون مسئله بازگو نشه؟ آیا این کار طبیعی و درسته؟

بیشتر موارد فوق رو خانمم رعایت نمیکنه. با اینکه یک مادر بسیار عالی هست و موارد خوب بسیاری که داره ولی عملا احساس میکنم زندگیمونو بیشتر از من دوست داره. با اینکه همیشه جوری رفتار کردم که کمترین دغدغه رو داشته باشه ولی بازم احساس میکنم به خود من اهمیتی نمیده و یجورایی سرد برخورد می‌کنه. از موارد نزدیکی بگیر که هیچ وقت انگار براش مهم نیست که من هم غریزه ای دارم هروقت خودش دوست داشت نزدیکی میکنیم و اون هم همیشه من باید شروع کننده باشم. با اینکه همیشه هم تو کارها خوب بودم و بخش اعظمی از روز بچه با من هستش ولی هیچ وقت تعریف یا تشکری نکردی. ختم کلام الان این احساسم دارم که من یک ربات یا وسیله ای هستم که فقط وظیفه دارم یکسری کارای برنامه ریزی شده رو انجام بدم. ممنون ببخشید زیاد شد.

سلام
چرا مردها از جواب دادن به سؤال بدشون میاد؟ یعنی به اقتدارشون لطمه وارد میکنه؟

سلام نزدیک به یک سال و خوردی نامزدیم و چند روزی هم هست عقد کردیم همسرم اخلاقش خیلی خوبه با محبته اما تا بحال راجب مسائل جنسی هیچ حرفی نزده یا ممکنه میلی به رابطه جنسی نداشته باشه؟؟؟
یا من خودم چگونه اغازگر بشم و سوالاتی از این قبلی ازش بپرسم

سلام
با عرض پوزش از مطرح کردن این سوال
دلیل این رفتار پارتنر من چی میتونه باشه
ایشون بعد از اینکه منو ارضا میکنه دست از ادامه رابطه بر میداره و بدون اینکه خودش ارضا بشه میخوابه
انقدر این رفتارو کرده که دیگه حس توهین بهم میده

اگه ممگنه منابع، تحقیقات و پیمایش هایی که انجام شده و منجر به این ۱۸ ادعا شده رو یکی یکی معرفی کنید… بالاخره جناب شما دکتر روان شناسید برازنده نیس مثل آخوندهای بالای منبر حرف بزنید و برای حرفتون هیچ شاهد علمی نیارین… این نوشته مقاله نیس یه درد دل ژورنالیستی است جنابتان انجام دادین ۱۸ ادعا مطرح کردید از کجا اومده باید تحقیق شده باشه یه نه اگه نشده شما با مادر بزرگ ۸۰ ساله من چه فرقی دارین در حرف زدن ؟؟

سلام وقتتون بخیر
من دختر ۲۷ ساله ای هستم و الان با یک پسر که قصد ازدواج داریم رابطه دارم اما مشکلم اینه که خجالت میکشم نیاز جنسی م رو مطرح کنم حتی وقتی پارتنرم مطرح میکنه نیازش رو بهم هیچ عکس العملی ندارم. خیلی باهم صمیمی و خوبیم میدونم که حتما پارتنرم هم از این وضعیت خوشش نمیاد خودم از این وضعیت ناراحتم چیکار کنم که راحت باشم و حرفم رو بگم راحت بهش. ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام با مردی ازدواج کردم که دخول ندارد ولی نغوظ میشود ومیگوید من دخول انجام نمیدم چون از کامل شدن مهریه میترسم و میگوید مهریه ام را ببخشم تا دخول کند .من با ایشون سفر زیاد رفتم ومعاشقه دارد ولی دخول ندارد؟

سلام
منو همسرم 6ساله پیش زندگی رو عاشقانه شروع کردیم
ابراز عشق از سمت ایشون بود طی سال هایی ک دورا دور منو دیده بودن این عشق شکل گرفته بوده بدون اینکه من باخبر باشم
ایشون مرد خوبیه مسولیت پذیره در کل ازش راضیم اما چیزی ک منو خیلی اذیت میکنه اینکه ازش پرسیدم دخترمون رو 3 ماه داره رو چقدر دوست داره ایشون گفت خیلی زیاد
گفتم بیتشتر از همه
سکوت کرد گفت نمیدونم از جواب تفره رفت گفتم مگه میشه ندونی
گفت از همه بیشتر نه شاید اندازه مادرم
این جواب برای من خیلی سنگین بود
نمیتونم هضمش کنم توقع داشتم بگه دخترمون برام از همه عزیزتره
ولی گویا ما دوتا جز اخرین افراد مورد علاقه ایشون باشیم
چکار کنم اسیب نبینم چون کم اسیب ندیدم از اینکه اولویت همسرم نبودم
میدونم دوست داشتن زوری نیست فقط میخوام این حس بد رو نداشته باشم
ممنونم

با عرض سلام. من یکساله از ازدواجم میگذره. نسبت به اوایل رابطه جنسیمون کم شده وبه ماهی سه یا چهار بار رسیده و این موضوع خیلی منو ناراحت کرده. چون همسر من کار سختی نداره و این کم شدن رابطه بخاطر خستگی از کار نیست. اینم بگم که ما یکسال عقد بودیم شاید چند بار رابطه داشتیم اونم نه کامل و اونم بخاطر گله و شکایت من بود و ایشون ملاحظات خانوادگیشون رومطرح میکردن و همه اینها روی من تاثیر منفی گذاشته و فکر میکنم شاید تمایلاتشون پایینه . درصورتی که من هم چهره خوب و هم هیکل خوبی دارم. ممنون میشم نظرتون رو بهم بگین

سلام جناب دکتر وقت بخیر .. من و نامزدم ۴ سال با هم دوست بودیم و الآن مدت کوتاهی هست که نامزدی کردیم
متاسفانه به دلیل شغل ایشون ما خیلی کم هم رو می بینیم( حدودا ماهی یک بار)
مشکل من اینجاست که ایشون خیلی راجع به رابطه ی جنسی صحبت میکنند البته نه راجع به مراحلش بلکه راجع به خود این عمل که انجام بشه
این مسئله من رو آزار میده چون تقریبا هر روز میگن این موضوع رو و از طرفی وقتی میاد بهانه هایی میارم برای رد کردن رابطه و میلی به انجام ندارم
ایشون ۲۷ سالشون هست
به نظر شما چه میشه کرد؟ممنون از پاسخگویی بی دریغتون

با سلام من دختري ٢٤ساله و همسرم ٢٥سالشونه ايشون با اينكه كار خيلي سختي هم نداره ولي ميل جنسيش كمه طوريكه همش من بايد اقدام كنم و اينكه وقتي رابطه برقرار ميكنن اصلا منو يادشون ميره وقتي كه ارضا هم ميشه من خيلي وقتا خودم ميگم كه منم به ارگاسم برسون ولي ايشون اصلا ميلي نداره من خيلي باهاش صحبت كردم كه اول منو به ارگاسم برسونن ولي اصلا براش مهم نيس تا اينكه ديشب با اينكه رابطه داشتيم ايشون ارضا شد و منم درخواست كردم كه واسه منم اين كارو انجام بدن با اينكه منتظر هم موندم ولي از تخت پاشد رفت سره گوشيش و منو كلن ناديده گرف من خيلي ناراحتم از اين وضعيت چون ما ٩ماهه ازدواج كرديم الان از ديروز بهم برخورد و رفتارمو عوض كردم و ايشون با كلي منت گذاشتن سره من كه اينكه چيزه بزرگي نيس و ميگن كه خسته ميشن و ميلي به تحريك من و ارگاسم من ندارن راستش من خيلي ناراحت شدم من هر كاري تو رابطه براش ميكنم و چيزي كم نميزارم به خودمم خيلي ميرسم ولي اصلا مهم نيستم براش ديروز صحبت كردم باهاش كه رابطه يه چيزه دو طرفه س و منم انتظار دارم اينجوري جواب داد كه من اينكارو دو هفته پيش كردم برات و قرار نيس هر دفه تو رو به ارگاسم برسونم با اينكه ما از دو هفته پيش ٦بار رابطه داشتيم و تو اين ٦بار يه بار فقط اونم به اصراره من اينكارو كردن دليلشم اينه كه ميلي به انجامش ندارن ميخواستم بدونم كه چيكار كنم بي محلي و سرد بودن جواب ميده؟

سلام خدمت دکتر محمد پور همسر من در هنگام رابطه زناشویی انگار با خودم حال نمی کنه دوست دارد کسی دیگر را جای من در تصورش بگنجاند حتی دختر های فامیل را اشاره میکنه در هنگام رابطه زناشویی اسمشون را صدا میزنه به عنوان مثال به من میگه اسیه جان دختر دایی ام را جای من در آغوشش تصور میکنه ایا این عمل شوهر ریشه در کم گذاشتن من دارد یا خراب بودن خودش و چه باید کرد ممنون اگه راهنمایی کنید

سلام
مردها تا چه مدت میتونن نداشتن سکس رو تحمل کنن ؟؟