افسردگی همسرم

پرسیدن سوال جدیدافسردگی همسرم
پژمان 2 ماه قبل

سلام دکتر.وقت بخیر
سه ماه است که خانمم دچار افسردگی شده..ایشان برای درمانش پیش یک روانشاس رفته در نهایت یک روز روانشناس من را دعوت کرد به مطبش تا با من صحبت کند. من رفتم پیش این روانشناس در نهایت به من گفت افسردگی خانمت بخاطر شما است دلیلش را که پرسدم هم از زبان دکتر و از زبان خانمم گفت من طی این ۲۰سال ازدواج به شما علاقمند نشدم اما تکید کرد که شما را دوست دارم و در زندگی من را حمایت کردید اما در وجود شور.هیجان و اشتیاق ایجاد نکردید..در طی این سالها به خودم میگفتم شخصیت شوهرم همین است و پیش خودم می گفتم با شوهرم ادامه میدم تا ان شور و اشتیاق ایجاد شود اما در طی این ۲۰سال ایجاد نشد…خانمم با صحبتی که با دکتر داشت پیشنهاد کرد مدتی از هم فاصله بگیرم و زیر یک سقف زندگی نکنیم تا بعد از گذشت این مدت آیا علاقه ایجاد میشه یا خیر؟ شایان ذکر است من صاحب یک پسر۱۱ساله هستم.. و من همسرم و پسرم و زندگیم را خیلی دوست دارم…سوال من از شما این است که با توجه به افسردگی خانمم و گفتن ایشون که علاقه ای نسبت به من نداره….من چه کاری باید برای بهبود افسردگی ایشان و ایجاد علاقه ایشون نسبت به من انجام بدم واقاً خودم دچار سردرگمی شدم نمیدونم چکار کنم.باسپاس

1 پاسخ
دکتر مجید محمدپور عضو سایت 2 ماه قبل

سلام چیزایی که گفتید بیشتر شبیه به یک طلاق عاطفی از طرف همسرتون هست .نمیدونم چه مشکلاتی بینتون بوده یا هست ،اما حرفهای روانشناس به این معنی هست که شما نتونستید رفتارتون رو در این سالهای زیاد ،تغییر بدید.
همسرتون الان در یک بحران درونی قرار داره که رواندرمانی میتونه کمکش کنه.مطمئن نیستم که جدا زندگی کردن مشکل رو کم بکنه ،از طرفی معتقدم باید زمانهایی برای خودش داشته باشه و اگر شما آدم کنترلگری هستید این کنترل رو کنار بگذارید. میتونید از روانشناس بپرسید :من باید چگونه میبودم یا چگونه رفتار می کردم تا وضع بهتر می شد؟چیز بیشتری نمیتونم بگم.