افسردگی نامزدم

پرسیدن سوال جدیدافسردگی نامزدم
فاطمه پرسیده شد1 ماه قبل

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
من و نامزدم بیش از یک سال از آشنییمون میگذره
اما با توجه به مشکلات مالی و خانوادگی ایشون موفق به عقد ازدواج نشدیم
طی این مدت یک سری مشکلات مالی و خانوادگی هم باعث شد تا برنامه ازدواج ما به تعویق بیافته
نامزدم به شدت بهانه گیر شده و از همه چیز ایراد میگیره من رو با دیگران مقایسه میکنه و اونقدر پیشروری میکنه که حس میکنم دارم تحقیر میشم.
ایراداتی که میگیره بجاست اما من برای برطرف کردن این ایرادات به کمکش و زمان احتیاج دارم اما ایشون این موضوع رو نمیپذیره.
از طرفی هم ایشون حدود ۱۰ سال هست که مادرشون رو از دست دادن و به دلیل وابستگی بی نهایت شدید و اینکه زمان مرگ مادرشون ایشون تنها با مادر بودن و جان کندنشون رو دیدن هنوز خاطرشون از این موضوع آزردست. همراه داشتن این خاطره در این مدت و نداشتن ماد یا خواهری غم خوار باعث شده تا رنج تنهایی رو طی این سال ها تنهایی به دوش بکشن و الان از من انتظار داشته باشن بدون هیچ خطایی نقش همسریم رو بازی کنم و تمام رنج هاشون رو از بین ببرم.
من اشتباه کردم و قول هایی به ایشون دادم که در بهبود شرایط مالیمون و سرعت بخشیدن به روند ازدواجمون می شد اما نتونستم بهش عمل کنم و این شرایط رو بدتر کرد جوری که ایشون من رو مقصر تمام بدبیاری هاشون میدونن بارها خودم رو مقصر دونستم و خواستم ترکش کنم شاید با شخص بهتری آشنا بشه و شرایطش تغییر کنه اما هر بار ازش فاصله گرفتم همه چیز بدتر شد ایشون من رو دوسداره و وجدانش قبول نمیکنه منو رها کنه از طرفی هم من دوسش دارم و اون رو همسر خودم میدونم و نمیخوام تنهاش بذارم و میخوام هر طور شده کمکش کنم تا به آرامش برسه ولی مشکلی که هست ما از دوتا شهر دور هستیم و ماهانه فقط چند روز اون هم به سختی میتونیم با هم باشیم و این فاصله مشکلاتمون رو تشدید میکنه.
به من میگه رابطه امون رو مدیریت کنم و باعث رها شدنش از این افسرگی بشم اما من درمانده ام میخوام راهنماییم کنید تا اوضاع رو سرو سامون بدم حداقل اینکه براش دلخوشی باشم.
ممنونم از راهنماییتون